Mäeotsa Talu

Mäeotsa Talu

TERE TULEMAST MÄEOTSA TALU KODULEHEKÜLJELE!

Hiiumaal Kassari saarel Orjaku külas asuv Mäeotsa talu on juba neljandat põlve meie pere koduks – kunagise asundustalu ostis 1934. aastal Johannes Pärtelilt praeguse peremehe vanaisa Mihkel Kääramees, kes ehitas üles praeguse taluhoonete kompleksi. Taasiseseisvumisega sai oma isa maad ning majad tagasi poeg Uno, kuid päris talupidajaks ainuke poeg siiski ei hakanud. Tema poolt alustatud lambapidamine on aga tänaseks jõudnud mahetaluni ja sellega tegeleb nüüd Uno poeg Indrek. Mäeotsa talu tegevused on eriti mitmekesised – lambakasvatus, heina tootmine ja turism, väljaspool talupiire tegeletakse veel rannakalanduse, põllumasinate remondi, muusikalise meelelahutuse ja kultuurisündmuste korraldamisega – ikka nii, et aastaringselt „oma nahk toores hoida“.

Sellest, et meie talu asub looduskaunis kohas ja selle kauni koha on leidnud endale elamiseks juba mitmed põlved enne meid, annab tunnustust ka asjaolu, et Mäeotsa talu on saanud 2002. aasta „Kauni kodu“ tiitli ja peaministri tänukirja.

Meil ei ole kauneid lillepeenraid ja uhket liigirikast parki, skulptuure ja muid kaunistusi – meil on kõik nii nagu Emake Loodus ja vanavanemad on selle loonud – meil on NAGU MAAL VANAEMA JUURES!

Mäeotsa Talu
Mäeotsa Talu
Mäeotsa Talu
Mäeotsa Talu
Mäeotsa Talu
Mäeotsa Talu
Mäeotsa Talu

Hiiumaa, Kassari saar, Orjaku küla, Mäeotsa talu, e-post maeotsa@maaturism.ee, tel (+372) 52 44 820